Az otthon
Az otthonról
Az Otthon épületegyüttese („A” épület és „B” épületcsoport) önállóan egy fél hektár nagyságú telken áll Nagysápon, a település természethez közeli részén.
Kényelem
idős emberek kényelmének biztosítása
Akadálymentes
személylift és lépcsőn járó készülék használata biztosított
Természetközeli
a természettel való kapcsolat megtartása a cél
Pihenőpark
szolgál díszparkként és konyhakertként
Keresse fel Otthonunkat, beszélgessen el a már itt élő lakóinkkal, hogy személyesen is meggyőződhessen az általunk itt leírtakról.
Az otthon épületegyüttese
"A" épület
- női-férfi közös szobák
- szobák közös mosdókkal-zuhanyzókkal
- női-férfi ápolási osztályok
- személyzeti helyiségek (öltöző-zuhanyzó)
- orvosi szoba
- mosó-vasaló helyiség
- könyvtár
- két új demens foglalkoztató-télikert (2005 óta)
- légkondicionált étkező, mosdó és nemenkénti WC
- egyéni főzési lehetőség
- egy- és kétszemélyes, fürdőszobás szobák
- kápolna
"B" épület
- kétszemélyes és négyszemélyes közös lakrészek
- lakrészek terasszal
- teakonyhával (két főzőlap, mosogató és egy 120 literes hűtőt kis mélyhűtővel)
- tetőtéri rész négy lakásból áll, közös társalgóval
- igényesen parkosított környezet
- orvosi szoba
- nővér szoba
- társalgó
- foglalkoztató
- mosoda
Fedezze fel!
Nagysáp község neve a Nagy és a Sáp szavakból tevődik össze a szomszédságban lévő más „Sáp” településektől (Sárisáp) az említett előszóval különböztetik meg. Írott okmányban először 1248-ban szerepel a község neve, ebben az időben a Baár-Kalán nemzetség birtoka volt. A középkor utolsó századában és a török idők alatt a település sorsa ismeretlen, ebből az időből írásos feljegyzés nem maradt. Az 1600-as években Sándor Menyhért, majd báró Sándor Mihály birtoka volt. Sándor Paula házasságkötése folytán Metternich uradalom lett.
Említést érdemel, hogy a községnek már 1777-ben volt iskolája. 1784-ben az első népszámlálás alkalmával lakossága 890 fő volt. Nagysáp község lakosainak jövedelemforrása főleg a gabonatermesztés volt, de a falu körül elterülő erdő jó lehetőséget nyújtott a favágásra, és a fuvarozásra is. 1869-re a lakosság száma elérte az 1406 főt, mely 1900-ra 1621 főre nőtt, utána csökkenő tendenciát mutatott. Ma 1540 fő él a faluban, s a városi élet egyre nehezedő korszakában várható a fiatalok egyre nagyobb arányú visszatérése a községbe. Ma Nagysáp lakossága 450 családi házban él, amelyek általában összkomfortosak, mivel 1990-től a községben van egészséges vezetékes víz, szennyvízcsatorna és földgáz is. Nagysáp község útjai szilárd burkolatúak, portalanítottak. A lakosság ellátásában a döntő szerep a vállalkozóknak jut, akik egyre több telephelyet építenek a községben, így már zavartalan a kereskedelmi és vendéglátó egységek működése. A faluban lehet lovagolni, séta kocsikázni. A környék kiválóan alkalmas a túrázásra.
Kalyob, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons